so 16. 3. 2024, 17:30
čt 28. 3. 2024, 19:15
po 1. 4. 2024, 18:30

Bitva o Plzeň je zpět!

Tak konečně! Po 2 letech se do Plzně vrací souboj mezi studenty Západočeské univerzity a Lékařské fakulty UK. V pořadí již osmá Bitva o Plzeň se odehraje 27. října od 19:00 na LOGSPEED CZ aréně.

Největší studentská akce podzimu klepe na dveře. Předchozí dva ročníky ovládla Lékařská fakulta UK a do letošního klání tak nastupují studenti ZČU jako strážci zlatého hattricku. Celkové skóre stále mluví pro Západočechy. 4:3.

Připravili jsme si pro Vás rozhovor s dvěma aktéry následujícího zápasu a parťáky z prvního útoku Akademiků. Na otázky bude odpovídat Marek Princl za ZČU a Jan Kalus za LFP.

Honzo, pro tebe to bude první Bitva o Plzeň. Jak se na tento duel těšíš?

J.K.: „Určitě se moc těším. Bude to pro mě zase něco nového, i když jsem jednu bitvu univerzit, která se konala před dvěma lety v Brně, zažil, tak jen jako divák. O to více se těším, že si to letos budu moci vyzkoušet z pozice hráče a zažít tu atmosféru na ledě na vlastní kůži.“

Marku, stejná otázka jako pro Honzu. Jak se těšíš na svou první hokejovou Bitvu o Plzeň?

M.P.: „Tak těším se na to celou svojí studentskou kariéru. (smích) Je to největší univerzitní událost, které se můžete jako student zúčastnit, takže se strašně moc těším.“

Ty máš zkušenosti se soubojem univerzit v Brně. Jak se ti líbila tamní atmosféra?

J.K.: „Jak už jsem říkal, se soubojem univerzit mám zkušenosti pouze coby divák a musím říct, že atmosféra v Brně byla skvělá. Já si to nesmírně užil od první do poslední minuty zápasu, takže by si takovou podívanou nikdo neměl nechat ujít. Nicméně věřím, že tady v Plzni přijde ještě více lidí. Společně si užijeme skvělého hokeje a vytvoříme nejlepší atmosféru, kterou souboj univerzit zažil.“

Ty jsi k nám přišel z druhé ligy. Jak se ti zatím líbí koncept univerzitního hokeje?

M.P.: „Koncept mi přijde vydařený. Sleduji ho již delší dobu a přišlo mi správné přesunout se do univerzitního týmu, abych mohl reprezentovat univerzitu a doufám i pomohl našemu týmu.“

Poslední otázka je jasná. Věříš ve vítězství LFP a ukořistění zlatého hattricku?

J.K.: „Bude to velmi náročný a určitě i vyhrocený zápas, kde budou rozhodovat maličkosti. Přes to věřím, že se skvělou podporou v hledišti dotáhneme utkání do vítězného konce a ukořistíme třetí vítězství v řadě, které samozřejmě společně oslavíme na afterparty.“ (smích)

Jak vidíš šance ZČU na vítězství?

M.P.: „Jako Západočeská univerzita musíme vyhrát. Nechci totiž poslouchat Kalu (Jan Kalus), jak se mi celý zbytek sezóny směje.“ (smích)

Kluci, děkuji za rozhovor.

Lístky na hokejovou Bitvu o Plzeň naleznete na plzenskabitva.cz