ENG
po 1. 4. 2024, 18:30
BDB

Premiéra v nové soutěži vyšla vítězně pro Akademiky

V neděli 22. září byla Plzeň napojená hokejovou atmosférou až po strop. Hned po ukončení vítězného zápasu HC Škoda Plzeň nastoupili na led Akademici a odehráli historicky první utkání Univerzitní ligy ledního hokeje proti Black Dogs Budweis před zraky téměř pěti set diváků.

První dvě třetiny přinesly spoustu napětí a vyrovnaných soubojů. Hned ve 4. minutě utkání vstřelili Akademici první gól, na který před koncem první třetiny přišla jasná odpověď z řad “Černých psů”. Skóre bylo tedy vyrovnané téměř do konce druhé třetiny, kdy v 16. minutě přišel překvapivý gól Budějovic. Plzeňáci se ale nenechali zastrašit a za 2 minuty už slavili vyrovnávací gól na 2:2.
Skutečnou hokejovou přestřelku zažili diváci při třetí třetině. Puky létaly ze strany na stranu, od branky k brance a padlo dohromady 5 gólů. Ve střelbě mezi tři tyčky byli ale úspěšnější Akademici, kterým se povedlo v poslední dvacetiminutovce skórovat čtyřikrát, kdežto hostům pouze jednou. Přesné střely zajistily domácím první tři body do tabulky.

Akademici Plzeň 6:3 Black Dogs Budweis (1:1, 1:1, 3:1)

Akademici Plzeň:

4′ Šíma L.
38′ Kučera T. (Sklenička J.)
48′ Šibra J. (Kučera T. )
48′ Faschingbauer J. (Hanzlík S.)
55′ Hanzlík S. (Slavík J.)
57′ Šibra J.

Black Dogs Budweis:

17′ Prášek L.
35′ Vochozka T. (Koupal M.)