HC North Wings si odvezli z ledu brněnských Kavalírů cenný bod

Kuřim - Sedmé kolo ULLH připravilo HC North Wings cestu do Kuřimi, kde mají svůj domácí azyl hokejisté VUT Cavaliers Brno. Vyrovnané utkání, ve kterém se nám podařilo smazat dvakrát vedení domácích, zásluhou Tomáše Jarého a Lukáše Sajdla, nakonec dospělo do prodloužení, ve kterém však byli šťastnější domácí Kavalíři. Z Kuřimi si odvážíme však cenný bod, který nás aktuálně posunul na 3. místo tabulky. Další utkání nás čeká opět venku, a to v pondělí 15.11.2021 na ledě pardubických Riders.

7. kolo ULLH, st 10. 11. 2021, 19:40

VUT Cavaliers Brno - HC North Wings Ústí nad Labem 3:2 pp. (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 24. Dlouhý (Pernický, Kaukič), 40. Šenk (Běhal, Malíř), 64. Dlouhý (Kaukič) – 25. T. Jarý (Harkabus), 46. Sajdl.

Sestavy:
VUT Cavaliers Brno:
Burian (Huzlík) – Malý, Holub, Antal (A), Běhal, Sedláček, Sabol, Pernický, Lašák – Kaukič, Šenk, Malý, Kavický, Plitko, Dlouhý (C), Novák, Gombarčík (A), Malíř, Šišma, Hasoň, Zemánek.

HC North Wings Ústí nad Labem: Skokan (Gerstner) – Balcar, Stuchlý, Petržílka (A), Štěpánek, Miškovič, Straka, P. Jarý – Bartoš, Brandner, Kuchař (A), Dytrych, T. Jarý, Jindra, Jaroš, Sajdl, Polák (C), Harkabus.

Rozhodčí: Maršálek – Kleprlík, Viskot. Vyloučení: 3:5. Využití: Bez využití. Střely na branku: 43: 29. Diváci: 87.

Report:

V Kuřimi začali lépe 7. kolo ULLH domácí Kavalíři. Hned po patnácti vteřinách hry ujel Dlouhý a svou ranou jen těsně minul horní tyč Skokanovy branky. Hokejisté UJEP odpověděli přečíslením dvou proti jednomu, ale ani jejich šance brankou neskončila. V polovině první periody měl pak další domácí šanci Martin Šenk, ale kotouč skončil nakonec pouze na boční síti. Do kabin se šlo po první periodě za bezbrankového stavu.

Druhou třetinu ale již domácí zahájili brankou. Vojtěch Pernický a Ondra Dlouhý si vyměnili kotouč a druhý jmenovaný od modré propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:0! North Wings však rychle reagovali a po necelých dvou minutách srovnal po přihrávce Matěje Harkabuse, Tomáš Jarý - 1:1! Osud druhé periody nakonec však přeci jen patřil domácím Kavalírům. Minutu před druhou sirénou procedil z mezikruží kotouč mezi betony Ondřeje Skokana, Martin Šenk - 2:1!

HC North Wings ovšem nabrali v kabině potřebnou energii a po necelých šesti minutách třetí části opět srovnali krok. Lukáš Sajdl obral domácího obránce o kotouč a ranou na vzdálenější tyč se nemýlil - 2:2! Čtyři minuty před koncem poté hosté přežili klíčové oslabení a zápas tak dospěl do prodloužení.

V prodloužení měl na hokejce rozhodnutí ústecký Jakub Jaroš, nakonec si však po sebe uzmuli bonusový bod domácí Kavalíři. Nadvakrát dokázal překonat Ondřeje Skokana, kapitán domácích Ondra Dlouhý - 3:2!