čt 28. 3. 2024, 18:30
čt 28. 3. 2024, 19:15
po 1. 4. 2024, 18:30

Vyrovnaný zápas rozhodli Akademici v nájezdech

První gól zápasu HC MUNI proti Akademikům Plzeň vstřelili domácí, nakonec ale medvědi hostům ze západu Čech podlehli.

Akademici přijeli na brněnský led s nelichotivou bilancí šesti porážek v řadě. Ani tento zápas pro ně nezačal nejlépe, domácí hokejisté se dostali do vedení hned v první minutě. Za HC MUNI se prosadil Tadeáš Jakubec, který z mezikruží propálil plzeňského brankáře. V polovině první dvacetiminutovky přišla tři vyloučení domácích hráčů v řadě. Hokejisté Masaryčky přesto drželi jednobrankové vedení. Akademici hry v početní výhodě využili až v patnácté minutě, kdy se po levé straně rozjel Říha a po prudké střele poslal puk za brankovou čáru. Začátek druhé třetiny nabídl svižný hokej plný soubojů a šancí na obou stranách. Skóre se ale změnilo až ve třicáté minutě. Daniel Malý prokličkoval z rohu hřiště až před gólmana, nadvakrát dostal puk do branky a poslal Akademiky do vedení. Po pár minutách hry se kapitán Masaryčky Tomaník krásným průnikem dostal až před plzeňského brankáře, zasunul puk mezi betony a vyrovnal na 2:2.

Další zásadní moment přišel ve 48. minutě. Domácí útočník Jakubec tvrdě přimáčkl na mantinel hostujícího Fořta a za své počínání dostal trest pět plus do konce utkání. Dlouhé přesilovky využil v 51. minutě plzeňský Říha. Následující minuty nabídly několik gólových šancí, ale bez využití. Minutu a půl před koncem zápasu dostali domácí výhodu hry pět na tři. Akademici i tak drželi do poslední chvíle těsné vedení. Hrdinou večera se stal Peter Ivčič, který pouhou vteřinu a půl před závěrečnou sirénou propálil vše, co mu stálo v cestě a vyrovnal na 3:3. Viditelně nabuzení hráči HC MUNI v prodloužení nepříjemně tlačili, šance měli i Akademici, ale gól už nepadl. Vyrovnaný zápas tak musely rozseknout až nájezdy. Šest sérií nerozhodlo, oba týmy měly po jednom zářezu. Druhý bod do tabulky si, díky úspěšnému nájezdu Martina Fořta v sedmé sérii, z Brna odvezli plzeňští hokejisté.

HC MUNI – Akademici Plzeň 3:4 po SN (1:2) (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Jakubec (Grman), 34. Tomaník (Strakoš, Ivičič), 60. Ivičič (Strakoš, Tomaník) – 15. Říha (Soukup, Prachař), 30. Malý (Říha), 51. Říha (Hanzlík, Raitspies), rozh. náj. Fořt