čt 28. 3. 2024, 18:30
čt 28. 3. 2024, 19:15
po 1. 4. 2024, 18:30

Křídla Severu padla v posledním utkání roku 2021 s HC MUNI

Ústí nad Labem – V pondělí se v Ústí nad Labem dohrávalo 10. kolo ULLH a domácí HC NORTH WINGS změřili síly s brněnským týmem HC MUNI. Druhý vzájemný souboj sezony, který byl zároveň posledním v letošním kalendářním roce, opět zvládli lépe Medvědi z Brna a odvezli si z Ústí nad Labem tři body za výhru 5:3. Další utkání čeká Křídla Severu až 17.1.2022, a to opět doma, proti Akademikům z Plzně.

13.12.2021 – Ústí nad Labem
HC NORTH WINGS Ústí nad Labem - HC MUNI 3:5 (0:1, 1:3, 2:1)
Branky a nahrávky:
26. Bartoš (Balcar), 45. Janoušek (Amirov), 60. Jindra (Kuchař) – 7. Strakoš, 21. Mokrohajský (Kadlic, Tomaník), 34. Štrauch (J. Kučera), 38. Štrauch (Mokrohajský, Tomaník), 56. Mokrohajský (Š. Kučera)

Sestavy:
HC North Wings Ústí nad Labem:
Skokan (Gerstner) – P. Jarý, Štěpánek, Stuchlý, Balcar, Petržílka, Straka – Jaroš, T. Jarý, Kuchař, Amirov, Jindra, Bartoš, Sajdl, Brandner, Janoušek.

HC MUNI: Holub (Koval) – J. Kučera, Surán, Uhříček, Š. Kučera, Bláha, Gonos – Bazala, Voříšek, Švarcberger, Aulehla, Mokrohajský, Drlík, Kadlic, Tomaník, Bartkovský, Strakoš, Novosledlík, Štrauch, Račický..

Rozhodčí: Mareš – Juránek, Serbus.
Střely na branku: 35:35. Vyloučení: 2:9. Využití: 1:0. Diváci: 65.

Report:

Úvod utkání desátého kola mezi HC North Wings a HC MUNI patři obrovské šanci domácího Dana Bartoše, jenž však nedokázal překonat Davida Holuba v brance „Masaryčky“. I druhou tutovku měla Křídla Severu. Jan Jindra nedokázal z brankoviště zamířit do sítě. Přišel trest. V sedmé minutě si vybruslil zpoza branky Adam Strakoš a ranou na přední tyč překvapil domácího brankáře – 0:1! Domácí pálili i nadále šance. Jan Jindra v další velké šanci trefil pouze boční síť a do kabin šli s jednobrankovým vedením hosté z Brna.

Druhou třetinu načal hned po dvaačtyřiceti vteřinách brankou Róbert Mokrohajský, jenž si našel místo na pravém kruhu a ranou z první trefil horní růžek – 0:2! Poté dostali možnost přesilové hry domácí a trestali. Patrik Balcar našel Dana Bartoše a jeho rychlá rána skončila v síti, nic v tu chvíli nevidícího Davida Holuba – 1:2! Nicméně domácí se dlouho na kontakt neudrželi. V signalizované výhodě proměnil v úspěšnou svou dorážku z brankoviště René Štrauch – 1:3! Stejný hráč a velmi podobná situace nastala i dvě minuty před druhou sirénou a opět se z dorážky radoval René Štrauch – 1:4! Do kabin po dvou třetinách odcházela mnohem spokojenější opět „Masaryčka“.

Ve třetí třetině vykřesal domácím naději po rychlém brejku Adam Janoušek, který krásnou backhandovou kličku zakončil do pravého víka brněnské branky – 2:4! Poté měli domácí Křídla Severu několik možností v přesilových hrách, ale ani jedna z velkých šancí se neujala. A tak čtyři minuty před koncem udeřil opět Róbert Mokrohajský, který svou ranou stvrdil vítězství MUNI – 2:5! Domácí ještě dokázali tři vteřiny před koncem korigovat výsledek zásluhou Jana Jindry, ale to bylo již velmi pozdě – 3:5! MUNI si tak odváží z Ústí nad Labem tři body.