čt 28. 3. 2024, 18:30
čt 28. 3. 2024, 19:15
po 1. 4. 2024, 18:30

Ostrava rozstřílela Pardubice osmi góly

Po zkratu proti Olomouci by málokdo předpověděl podobný výsledek tentokrát pro domácí hokejisty z Ostravy. Studenti spojeni z Ostravské univerzity a VŠB-TUO si smlsli na pondělním soupeři vysoko 8:3 a slaví pátou výhru v základní hrací době.

Hned po úvodním vhazování se domácí hokejisté dostali do několika šancí, avšak první gól přišel z hole Východočechů, kteří znepříjemnili první start Danielu Morysovi hájící ostravskou svatyni. Během čtyř minut však BOčko skóre překlopilo na svou stranu a po třech proměněných situacích odcházeli hráči do kabin za stavu 3:1.

Zbývající části utkání již byly v režii spíše ostravských studentů, během kterých nasázeli soupeři ještě pět branek. K tomu ve 26. minutě odstoupil ze hry brankář Daniel Morys z důvodu zlomeniny klíční kosti a dalších 19 střel musel pochytat Jakub Ovčaři. Hattrick zkompletoval David Sysala, jenž v letošní sezoně mířil již desetkrát přesně.

Závěr ledna zakončí Ostravští na ledě Black Dogs Budweis a na domácí kluziště se vrátí opět 7. února, kdy poprvé v rámci Univerzitní ligy ledního hokeje přivítají HC North Wings Ústí nad Labem.