HC North Wings si na dlouhou cestu z Ostravy přibalili cenné tři body!

Ostrava - Poruba - 15. kolo ULLH připravilo HC North Wings dlouhou cestu do ostravské Poruby. Nicméně tato cesta se nakonec ukázala jako velmi úspěšná mise. Křídla Severu si sbalila na dlouhou zpáteční cestu cenné tři body za výhru 6:2! Cenný suvenýr si navíc uvařil v utkání Martin Kuchař, který se blýskl hattrickem!

07.02.2022, 15. kolo ULLH, RT TORAX Aréna, Ostrava
BO Ostrava Vítkovice Steel - HC North Wings 2:6 (0:1, 1:2, 1:3)
Branky a nahrávky:
27. Szturc (Beréš, Bernát), 41. Sysala (Szturc, Kovalski) – 10. Kuchař (Jindra, Balcar), 33. Brandner (TS), 37. Straka (Sajdl, Stuchlý), 46. Kuchař (Jindra), 49. Kuchař (Jindra, Balcar), 50. Polák.
Rozhodčí: Rapák – Hanzlík, Bezděk. Vyloučení: 8:8, navíc Jan Bernát (BO Ostrava) - 5+OK - sekání. Využití: 0:1. Diváků: 60.

Sestavy:

BO Ostrava Vítkovice Steel: Šindelka (Ovčari) – Ficek, Gřešík, Janiczek, Ševěček, Smička, Zajíc, Szturc, Hudec – Revaj, Potočný, Beneš, Moravčík, Kovařík, Sysala, Kosina, Bernát Adamczyk, Kovalski.

HC North Wings Ústí nad Labem: Gerstner – Šebesta, Jarý, Stuchlý, Stěpánek, Balcar, Miškovič, Petržílka, Straka, Polák, Jarý, Kuchař, Amirov, Jindra, Bartoš, Sajdl, Brandner.

Report:
Dlouhá cesta do Slezska, konkrétně do ostravské Poruby nebyla v úvodu utkání na hostujících HC North Wings vůbec znát. Nejprve se nepodařilo sice ústeckým studentům proměnit přesilovou hru, nicméně v desáté minutě se již radoval produktivní Martin Kuchař, který zakončil rychlý kontr vedoucí brankou. I zbytek první periody patřil Křídlům Severu, nicméně domácí barvy podržel brankář Šindelka. Do kabin se po prvním dějství šlo za stavu 0:1!

Druhou třetinu ovšem načala dvojnásobná přesilová hra Ostravanů. Ti nakonec využili až tu klasickou, když se přesnou ranou do odkryté branky prezentoval Daniel Szturc - 1:1! Těsně za polovinou hrací doby bylo za faul na Famila Amirova nařízeno trestné střílení. To si vzal na starost Roman Brandner a krásnou kličkou do bekhendu poslal hosty do vedení - 1:2! Do konce druhé třetiny navíc ještě dokázal sestřelit lahev ostravského brankáře Miroslav Straka a navýšil vedení Křídel Severu po dvou třetinách - 1:3!

Do třetí třetiny vlétla BO Ostrava a zásluhou kapitána Davida Sysaly snížila na rozdíl jediné branky - 2:3! Domácích byl poté plný led, ale hosty vysvobodil brejk Martina Kuchaře, jenž rychlou ranou švihem dodal opět potřebný klid na severské hokejky - 2:4! Domácí byli poté hodně nedisciplinovaní a jednu z přesilovek využil a uvařil si v ostravské aréně hattrick Martin Kuchař - 2:5! Zmar domácích poté dokumentoval ještě kapitán Křídel Severu Lukáš Polák, jenž svou dalekonosnou ranou překvapil Šindelku, čímž uzavřel skóre utkání - 2:6!