Olomouc stále stoprocentní, Akademici doma nezaváhali

Třetí kolo Univerzitní ligy ledního hokeje je právě ve své polovině, když své další duely dohrály čtyři z osmi týmů. Oba zápasy skončily shodně 6:2 - v jednom se radoval domácí celek, ve druhém případě vytěžili tři body hosté.

Black Dogs Budweis - HC Univerzita Palackého v Olomouci 2:6 (0:4, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 29. Masopust (Vochozka, Škopek), 39. Fiala (Sitter) – 5. Müller, 10. Dubovčí (Rimmel, Pěcha), 14. Rimmel (Janošek, Kerda), 20. Skopal (Kerda), 40. Müller, 59. Pěcha

Na jih Čech dorazili k večernímu střetnutí hokejisté z Hané. Univerzita Palackého v Olomouci zachytila skvělý vstup do třetího kola Univerzitní ligy, když pro ni skončila první třetina za stavu 4:0. Čtyřbrankové manko se domácím hráčům už nepodařilo stáhnout ani přes vyhranou druhou část hry. Olomouc si vítězství pojistila v předposlední minutě díky Martinu Pěchovi. Univerzita Palackého tak drží stoprocentní bilanci a je na samotném vrcholu tabulky.

Akademici Plzeň - VUT Cavaliers Brno 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 5. Kučera (Rejzek), 8. Beer (Markov, Váchal), 23. Hanzlík (Faschingbauer), 26. Hřebík (Švec, Sklenička), 42. Kučera (Šibra, Prachař), 56. Straka (Váchal) – 31. Svatuška (Cívka), 53. Hubáček (Dlouhý)

V Plzni se střílelo ostrými. Po nevyužitých situacích v zápase proti Ostravě se Akademikům podařilo skórovat dokonce šestkrát. Už v páté minutě první třetiny rozhýbal síť za zády brněnského brankáře Kučera, jenž se podílel na dvou ze šesti tref svého týmu. Plzeň je tak prozatím na druhém místě s celkovým počtem šesti bodů. Uvidíme, jak se vyvine druhá část třetího kola, která se odehraje už tuto neděli.