čt 28. 3. 2024, 18:30
čt 28. 3. 2024, 19:15
po 1. 4. 2024, 18:30

Druhý dostih sezóny vyhráli Akademici

Čtyři zápasy na domácím ledě, čtyři vítězství, jedenáct bodů pro Plzeň. Pokud hrají Západočeši v roce 2022 doma, tak se nemýlí. Své o tom už ví i hráči Riders Pardubice, kteří si z Plzně odvezli šest branek. Tentokrát řídila kanonádu domácích druhá hvězda týmu Jan Kalus. Ten zaznamenal v utkání hattrick, dvě asistence a jednu ragbyovou skládku soupeře. Sečteno, podtrženo. Akademici Plzeň vs Riders Pardubice 6:2.

Akademici vstoupili do utkání velice aktivně. První šanci Štochla ještě zlikvidoval brankář hostí Sodomka. V první přesilové hře už se ale Akademici z branky radovali. Jakub Štochl vyzval ke střele Jana Kaluse, který vypálil z levého kruhu, jeho střelu těsně před brankářem ještě tečoval Jan Šibra a ve třetí minutě vedla Plzeň jedna nula. V sedmé minutě se dostali do situace dva na jednoho domácí Strmiska s Říhou. Petr Strmiska to vzal na sebe, ale Sodomku zachránila branková konstrukce. V osmé minutě využil zaváhání domácích Lukáš Bezděk, který se štěstím propálil jako domácího obránce, tak Jonáše Štekra. 1:1. Tři minutky před první sirénou se dostali Akademici v oslabení do situace dva na jednoho. Jan Šibra předložil kotouč Honzovi Kalusovi, ten předvedl Sodomkovi své rychlé ruce, a uklidil kotouč do branky. 2:1. Plzeň tak vedla po první třetině 2:1.

Tak jako Jan Kalus první třetinu uzavřel, tak druhou otevřel. Minutu a půl po začátku prostřední části se proháčkoval až před brankáře a bekhendem upravil na 3:1. V polovině utkání se dostal do úniku po zaváhání obránce Jan Šibra, svou druhou branku v zápase nepřidal. Ve třicáté druhé minutě přišlo snížení. Střelou přes obránce se prosadil Dominik Bureš. 3:2. Ve třicáté čtvrté minutě mohl vrátit dvoubrankové vedení domácím Marek Princl, Sodomka jeho pokus nádherně zastavil lapačkou. Po dvou třetinách byl zápas otevřený za stavu 3:2 pro domácí.

Do třetí třetiny vletěli Akademici podobně jako do té první a opět z toho byla branka z přesilové hry. Marek Princl shodil kotouč do předbrankového prostoru, kde ho do sítě dotlačil Štěpán Říha, a vrátil tak domácím dvoubrankový polštářek. V polovině třetí třetiny zlomil definitivně odpor hostů Jan Kalus, který po přihrávce Fořt zpečetil svůj hattrick a vykouzlil tak úsměv na tváři akademického pokladníka. Poslední branka utkání by mohla být aspirantem na vítězství v anketě Zlatá helma. Plzeňský „ťukec“ uklidil po přihrávkách Štochla a Kaluse do prázdné branky Štěpán Hanzlík. Akademici tak zvítězili i ve čtvrtém domácím utkání roku 2022 a připsali si do tabulky další tři body.