Třetí kolo zakončeno jasnými výsledky 6:1

Dvě utkání třetího kola Univerzitní ligy se odehrály přes nedělní poledne v hlavním městě České republiky. Univerzita Karlova hostila Brno, Engineers přivítali na Hvězdě hokejisty BO Ostrava Vítkovice Steel. V obou případech došlo opět ke shodnému výsledku 6:1.

UK Hockey Prague - HC Masaryk University 1:6 (0:1, 0:1, 1:4)

Branky a nahrávky: 60. Hyršl (Gremlica) – 9. Bustin (Kalus, Hasoň), 34. Vaverka (Kadlic, Čtvrtníček), 41. Florek (Kalus, Sedlák), 47. Kalus (Biolek), 50. Vaverka (Krejčí), 55. Grygera

Pražané drželi tempo se svými soupeři první dvě třetiny, kdy nepovolili Brnu příliš gólových příležitostí. Masarykova Univerzita odskočila do dvoubrankového vedení, čímž zůstala třetí část hry zcela otevřena. Posledních dvacet minut si však Brňané nenechali utéct a čtyřmi brankami rozhodli o svém nedělním vítězství. Jedinou trefu UK obstaral pár vteřin před závěrečnou sirénou Aleš Hyršl.

Engineers Prague - BO Ostrava Vítkovice Steel 6:1 (3:0, 3:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Josefus (Kulich, Janásek), 11. Josefus (Káník), 20. Káník (Kulich), 21. Josefus (Chlouba, Káník), 26. Chlouba (Káník), 40. Chlouba (Kulich) – 31. Gelnar (Sysala, Hudec)

Skóre mezi Prahou a Ostravou se otevřelo až v polovině první třetiny, kdy početní výhodu Petr Josefus. Právě on byl autorem hattricku, když se mu podařilo vstřelit polovinu gólů svého mužstva. Hokejisté BO si vytvářeli zajímavé příležitosti, akorát je trápila koncovka, protože se ujala pouze jedna střela z hole Gelnara. Čtvrté kolo Univerzitní hokejové ligy startuje už ve středu 16. 10. třemi duely, ten poslední je naplánován na pondělí 21. 10.