Warning: session_start(): Unable to clear session lock record in /home/www/ullh.cz/subdomains/www/inc/global.php on line 51

Warning: session_start(): Failed to read session data: memcached (path: 127.0.0.1:11211) in /home/www/ullh.cz/subdomains/www/inc/global.php on line 51
Vyrovnaný souboj HC North Wings s UP v Olomouci muselo rozhodnout až prodloužení | Univerzitní hokejová liga Přesunout nahoru
UHK

Vyrovnaný souboj HC North Wings s UP v Olomouci muselo rozhodnout až prodloužení

Ústí nad Labem - V 18. kole přivítali HC North Wings na domácím ledě soupeře z Hané, UP v Olomouci. Vyrovnané střetnutí, ve kterém tahali po většinu utkání za delší konec provazu domácí, nakonec rozhodlo až prodloužení. V něm však rozhodl hostující Filip Palička a přisoudil druhý bod Hanákům. Poslední utkání základní části čeká Křídla Severu v neděli, na ledě Engineers Prague.

18. kolo ULLH, po 28. 02. 2022, 18:15
HC North Wings Ústí nad Labem – HC UP v Olomouci 3:4 pp. (0:0, 2:1, 1:2 - 0:1)
Branky a nahrávky:
21. Bartoš (Janoušek), 33. Harkabus (Janoušek, Štěpánek), 44. Sajdl (Harkabus) – 37. Janků, 42. Cach (Dubovčí, Krejčiřík), 45. Palička, 63. Palička.

Sestavy:
HC North Wings Ústí nad Labem: Gerstner – Šebesta, Jarý, Stuchlý, Štěpánek, Miškovič, Šíma, Straka – Jaroš, Polák, Jarý, Dytrych, Bartoš, Sajdl, Brandner, Janoušek, Harkabus.

HC Univerzita Palackého v Olomouci : Šoustal (Novotný) – Dubovčí, Fojtášek, Kuchař, Pírek – Janků, Cach, Rimmel, Palička, Skopal, Hajšman, Rosecký, Šíp, Sup, Krejčiřík, Formánek.

Rozhodčí: Wagner – Kurtin, Povová. Vyloučení: 8:4. Využití: 0:1. Diváci: 121. Střely: 19:33.

Report:
Duel 18. kola mezi HC North Wings a UP v Olomouci měl velmi vyrovnaný úvod. V osmé minutě jsme viděli první velkou šanci, když bylo za faul na hostujícího Davida Roseckého bylo nařízeno trestné střílení. K němu se postavil sám David Rosecký, nicméně svou ránu mezi betony Dominika Gerstnera nepropašoval. Ve třinácté minutě měl obdobnou šanci domácí Matěj Harkabus, který ujel sám na Michala Šoustala, ale ani on samostatný únik ve vedoucí branku neproměnil. Do kabin se šlo po první periodě za nerozhodného stavu 0:0.

Druhou třetinu zahájila raketově Křídla Severu. Po šestatřiceti vteřinách ujel po pravém křídle Dan Bartoš a s malým přispěním brankáře Michala Šoustala poslal domácí do vedení - 1:0! Těsně po polovině hrací doby byli domácí ještě o něco veselejší. Nahození Martina Štěpánka dorazil pohotově do odkryté branky Matěj Harkabus - 2:0! V závěru prostřední části se dočkali i hosté. Libor Janků nejprve zastavil brejk Lukáše Sajdla, a z proti akce poslal kotouč před brankou do obránce Martina Štěpánka, od jehož hole se kotouč odrazil za Dominika Gerstnera - 2:1! Takový stav také svítil na kostce po dvou třetinách.

S touhou srovnat stav nastoupili do třetí třetiny hosté z Hané. Jejich snaha byla hodně rychle vyslyšena. Přesilovou hru zužitkoval přesnou dorážkou Dominik Cach - 2:2! Křídla Severu ovšem rychle reagovala. Po dvou minutách se zorientoval na brankovišti Lukáš Sajdl a svou ránu odrazil o brankáře Michala Šoustala do sítě - 3:2! Brankové hody ze začátku třetí třetiny poté doplnil a srovnal skóre nejproduktivnější hráč hostů Filip Palička. Ten si položil obránce a ranou pod betony trefil přesně - 3:3! Zápas za tohoto stavu došel do prodloužení.

To začali domácí v přesilové hře čtyřech proti třem, nicméně úspěšní nebyli. Ve druhé minutě prodloužení přišel poté kontroverzní moment, když byl v úniku zastaven Lukáš Sajdl, ale trestné střílení pro domácí se nekonalo. O pár vteřin později využil nedorozumění domácích Filip Palička a svůj brejk zakončil nadvakrát přesně, čímž přisoudil druhý bod Olomouci - 3:4!