čt 28. 3. 2024, 19:15
po 1. 4. 2024, 18:30

Akademici se chystají vstoupit do jámy lvové

Pražští „Inženýři“ si do čtvrtfinálového souboje vybrali plzeňské Akademiky. Výběr proběhl v úterý 8. března v brněnské Winning Group Aréně, kde se setkali zástupci osmi týmů postupujících do vyzařovací části.

Duel mezi Plzní a Prahou bude pravděpodobně nejatraktivnější klání čtvrtfinálových duelů. Utkají se v něm týmy ze třetího a šestého místa tabulky Univerzitní ligy ledního hokeje. Na vzájemné duely je v letošní sezóně totiž vyrovnáno 1:1 a my si je teď krátce připomeneme. Další dvojce tvoří UK Hockey Prague – North Wings Ústí nad Labem, Black Dogs Budweis – BO Ostrava a Masarykova Univerzita – HC Univerzita Palackého v Olomouci.

První vzájemné utkání ligové části dopadlo lépe pro celek z hlavního města. Oslabenou sestavu Západočechů po dlouhém boji nakonec Engineers udolali 4:1. První třetina přitom Plzni vyšla. Pět minut před první sirénou je poslal do vedení Štěpán Říha. Ve druhé třetině ovšem Pražané dvakrát udeřili. Přesilovou hru nejdříve využil Miroslav Tvrdoň a půl minuty před koncem zvyšoval Jan Bečvář. Ve třetí třetině proměnil trestné střílení David Blažek a upravil na 3:1. Čtvrtou brankou ukončil zápas šest minut před koncem Jan Raiterman. První klání pro Engineers.

Ve druhém zápase ukázali Akademici, že bojují za každé situace. Na domácím ledě třikrát prohrávali, ale pokaždé dokázali vyrovnat a v poslední třetině utkání překlopili na svou stranu. Pěti body se blýsknul „showman“ Marek Princl a Plzeň doma vyhrála 5:3. První třetinu vyhráli Engineers 1:0, když kotouč před Štekrem tečoval Petr Janásek. Ve druhé třetině vyrovnal Mário Princl, ale po třech minutách už zase vedli Engineers, když jim vedení vrátil David Blažek. Jenomže tohle byl zápas Marka Princla, a ten dvanáct vteřin před druhou sirénou vyrovnal na 2:2. Do třetice vedli Pražané a opět se o to postaral David Blažek. To rozzlobilo Vítka Reitspieze, který během pěti minuty dvěma góly zápas otočil. Do prázdné branky pečetil vítězství a svůj hattrick Marek Princl. Akademici tak doma zvítězili 5:3.

Podíváme-li se do historie vyřazovacích bojů mezi Akademiky a Engineers, v té době ještě Technikou, mluví bilance pro Akademiky. V sezóně 2016/2017 Plzeňští porazili svého soupeře 2:1 na zápasy. V sestavě za Pražany figuroval Tomáš Hlaváč a Aleš Příhoda a za Plzeň nastupoval Filip Malota, Vilém Franěk a také David Prachař, který nastoupí i do letošního play-off. Stejný stav by se nám líbil i po letošní sérii.

První zápas play-off čeká celky Plzně a Prahy v pátek 18.3. na pražském Zimní stadionu Hvězda. Odveta na domácím ledě Akademiků se bude konat v pondělí 21.3. od 19:30 na Ice aréně.