Přesunout nahoru

UK ukončuje sérii s North Wings po dvou utkáních!

Vítěz základní části UK Hockey Prague potvrdil roli favorita a postupuje přes nováčka soutěže HC North Wings Ústí nad Labem v poměru 2:0 na zápasy. Přestože výsledek hovoří jasně ve prospěch UK, jejich cesta za postupem nebyla rozhodně snadná a Ústí jim bylo více než důstojným soupeřem.

Tým Univerzity Karlovy dokázal vybojovat postup pro výsledcích 8:6 a 3:2, což byly výsledkově, ale i herně velmi vyrovnaná utkání. Lehký outsider z Ústí nad Labem šel do série s tím, že chce vítěze základní časti potrápit a třeba i překvapit. Nakonec favorita skutečně trápili a do posledních sil bojovali o prodloužení série do třetího rozhodujícího utkání. První utkání rozhodla z pohledu UK povedená druhá třetina, ve které dokázal tým z hlavního města odskočit na rozdíl pěti branek. Nakonec ani tradiční ústecký silný finiš ve třetí části nevedl k otočení skóre a UK si závěr prvního utkání pohlídalo.

Druhé utkání bylo o poznání více svázáno taktikou a čekalo se na chyby v obraně. První okénko se otevřelo ve 14. minutě v obraně domácích North Wings a přečíslení tří hráčů na jediného obránce vyřešili hráči Univerzity Karlovy famózně, když vyšachovali obránce a Hakl zakončoval do odkryté klece. Za minutu se radovali hostující hráči podruhé. Další přečíslení zakončoval po přihrávce Rudolpha opět do odkryté klece kapitán UK Michael Klinger. To byla těžká rána pro domácí, kteří, dle slov trenéra Štěpnáka, chtěli hrát ze zajištěné obrany.

Druhou třetinu začali Severní křídla o poznání aktivněji a dokázali v polovině utkání snížit brankou Jana Jindry, který využil nedůrazu v obraně UK a prostřelil Nováka ranou na bližší tyč. North Wings toužili vyrovnat, ale naráželi na dobře chytajícího Kristiána Nováka, který v utkání působil velmi jistě. Tlak domácích trochu otupilo oslabení v druhé polovině druhé třetiny, které dalo šanci vedoucímu celku vrátit se zpět na koně a kontrolovat děj utkání. Trochu klidu jim určitě dodalo zvýšení na 3:1, když využil zaváhání v ústecké obraně Filip Rubeš, který naservíroval kotouč před prázdnou branku Davidovi Jindrovi. Ten chladnokrevně napálil puk do sítě.

V posledním dějství chtěli domácí hráči navázat na tradičně povedené třetí třetiny, které je zdobily po celou sezonu a hlavně proti celku z Univerzity Karlovy. Toho si byli hráči karlovky vědomi a soustředili se hlavně na obranu a na to, aby nepouštěli soupeře do nebezpečných rychlých protiútoků. To se jim dařilo na jedničku. Nicméně se nedokázali vyvarovat zbytečných vyloučení. Ve 49. minutě dokázali North Wings potrestat vyloučení Jana Málka. Střelu od modré Matyáše Šebesty tečoval před Novákem Michal Šíma a vykřesal naději pro Křídla severu. Domácí se snažil dál tlačit do zakončení, ale žádnou vyloženou příležitost si přes pevnou obranu UK nevytvořili, ale museli být na pozoru i v obraně. Pět minut před koncem se proháčkoval před branku Ústí Oliver Glitta, ale Skokan perfektním zákrokem odmítl další odskočení soupeře na dvoubrankový rozdíl. Ústí už nedokázalo v závěru utkání vyrovnat a napjatá atmosféra vyústila v bitku kapitána UK Klingera a ústeckého Jakuba Jaroše. Bohužel závěr poznamenal nesportovní zákrok kapitána domácích Kuchaře na Halberštáta a jeho vyprovokování bitky po ukončení utkání. To byla černá kaňka na jinak pěkné a vyrovnané sérii Play-off mezi UK Hockey Prague a HC North Wings UJEP.

UK tedy potvrdilo roli favorita a postupuje dál v Play-off, kde si bude moct znovu vybírat ze tří soupeřů. Zatím je jisté jen, že bude jedním z týmů na výběr HC Univerzita Palackého v Olomouci. Na další potenciální soupeře si musí vítěz základní části počkat. Jak série mezi Plzní a Engineers, tak mezi Black Dogs a BO Ostrava se budou rozhodovat ve třetím utkání. Pro North Wings sezona končí.