Přesunout nahoru

Black Dogs v prvním semifinále na Akademiky nestačili

Black Dogs vstupovali do semifinále jako mírní favoriti. V prvním zápase se jim ovšem střelecky nedařilo podle představ, a tak k druhému zápasu série pojedou do Plzně za nepříznivého stavu. Dvě branky si za hostující Akademiky připsal Marek Princl.

Na začátku zápasu neměl ani jeden z týmů výraznou střeleckou převahu, která by se promítla v kolonce gólů. V šesté minutě fauloval Marguš nedovoleně, od sudích pak viděl trest do konce utkání. Následně zhruba v polovině třetiny inkasovali Black Dogs klasický dvouminutový trest, oslabení sice ustáli, chvíli po něm ale Akademici zapsali první trefu. Jan Šibra si sjel před branku, využil odraženého kotouče a rozradostnil plzeňskou střídačku. Domácí stihli ještě před odchodem do kabin zareagovat včas. Jonáš Kronus nachytal Štekra z pravého křídla. 

Prostřední dějství ovlivnilo hned několik vyloučení, a to na samém začátku periody. Chvíli se hrálo z pohledu domácím také čtyři na tři. Většího prostoru na ledě nicméně ani jeden ze semifinalistů nezužitkoval. To až Marek Princl při vyváženém počtu hráčů. Jihočeši tedy museli znovu dotahovat hubený soupeřův náskok. Byť se snažili držet v pásmu a hostující branku ostřelovat, z gólu se prozatím neradovali. 

V poslední dvacetiminutovce už ale diváci viděli více přesných branek. Nejprve pro další trefě Marka Princla Akademici znovu odskočili, záhy se ovšem museli znovu strachovat, neboť v přesilové hře pálil na opačné straně přesné také Miroslav Tejko. Stejnou situaci jsme viděli ale také na opačné straně a bylo rozhodnuto. Jakub Švec byl před brankou pohotový a doklepl tančící kotouč na brankovišti až tam, kam z pohledu útočníka patří - 2:4. První zápas semifinále tedy vyzněl lépe pro Akademiky. Ti na západ Čech pojedou spokojenější. 

Branky a nahrávky: 19. Kronus (Tejko), 54. Tejko – 13. Šibra (Šiška, Jankovský), 28. Princl (Beer), 50. Princl (Štochl), 56. Švec.

Black Dogs Budweis: Dvořák (Svoboda) – Kubeš, Hubáček, Grauer, Krtek, Bouška, Svoboda – Rolínek, Tejko, Vochozka, Kaisler, Prokop, Bahula, Kronus, Koupal, Dvořák, Přívozník, Pinkas, Šuhaj.

Akademici Plzeň: Štekr (Černý) – Beer, Štochl, Prachař, Marguš, Malý, Jankovský – Říha, Králíček, Šibra, Kalus, Strmiska, Šefl, Hanzlík, Rejzek, Princl, Šiška, Švec, Reitspies, Šucha.

Rozhodčí: Jechoutek – Štěpánek, Thuma.

Generální mediální partner
Hlavní mediální partner
Mediální partneři