Přesunout nahoru

Finálová série ULLH se vrací zpět do Prahy! Karlovka si vynutila rozhodující duel

Druhý finálový zápas mezi Plzní a Prahou nám nabídl gólové hody, velká většina branek navíc padla v přesilových hrách. Skóre se v průběhu zápasu přelévalo z jedné strany na druhou, nakonec slavili hosté z Prahy, kteří odmítli konec sezony. Rozhodující utkání se v pražském Edenu odehraje v pondělí 25. dubna. Vítěz bere vše.

Vstupenky na rozhodující finálový zápas 25. 4. 2022 od 19:00 v Edenu kupujte ZDE

Do první periody vstoupili lépe hosté, kterým Soukup nabídl velmi rychle přesilovou hru. Ta byla využita po 99 vteřinách hry. Po pěkné kombinaci se dostal k puku Viktor Martínek, který pohotovou střelou zápěstím překonal domácího gólmana. Pohledná přesilovková kombinace se objevila také na druhé straně hřiště. Kalus už měl kotouč na střelu, nakonec však přihrál před branku na volného Dominika Beera, který kus černé gumy usměrnil za Maška v kleci UK. Další přesilová hra, další gól. Akademik Jan Kalus si dojel zleva až před branku a dokázal najít prostor mezi betony pražského gólmana. Zanedlouho šli Plzeňští do dvoubrankového trháku. Prosadil se také Vít Reitspies, který pouze dorazil odražený kotouč za bezmocného Maška. Šanci na snížení měl ještě Jindra, který se řítil sám na Štekra, ale puk poslal vysoko nad.

Ve druhé periodě byl velmi rychle k vidění samostatný únik útočníka Karlovky. Glittu však gólman Štekr vyčapal lapačkou. Pražané snížili téměř v polovině utkání. V přesilové hře vyslal Marek Novák parádní bombu k tyči a mohl slavit vstřelenou branku. O necelé tři minuty později bylo vyrovnáno. Martínek našel v předbrankovém prostoru Davida Jindru, útočníkovi UK stačilo pouze nasměrovat kotouč do prázdné branky. Ve zbytku prostřední části již nebyla k vidění žádná výraznější šance, a tak se šlo s velikou zápletkou do třetí části.

Karlova Univerzita dokonala obrat! Ve 44. minutě hosté zmáčkli Akademiky v pásmu, touš se dostal až k neobsazenému Filipu Čmejlovi, který jej pouze doklepl za bezmocného Štekra. Hokejisté z hlavního města zvedali tempo a domácí tým k šancím příliš nepouštěli. Jako blesk z čistého nebe se v 54. minutě objevil u odraženého kotouče nedaleko plzeňské branky Oliver Glitta, který jednoduše překonal Štekra. Pojistku zařídil Filip Čmejla, který se trefil do prázdné klece a uzavřel střelecký účet druhého finálového utkání.

Akademici Plzeň – UK Hockey Prague 3:6 (3:1, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 11. Beer (Kalus, Štochl), 14. Kalus (Princl, Reitspies), 15. Reitspies (Princl, Kalus) – 2. Martínek (Jindra), 30. Novák (Dlabola, Glitta), 32. Jindra (Martínek, Novák), 44. Čmejla (Klinger, Martínek), 54. Glitta (Martínek), 59. Čmejla (Rudolph).

Zápas o všechno se odehraje v Praze na Zimním stadionu Eden už v pondělí 25. dubna, úvodní vhazování je naplánováno na 19 hodin. Pokud nenajdete cestu do Prahy, utkání můžete sledovat z domova na TV Tipsport a HbbTV České televize!

Fotogalerie

Generální mediální partner
Hlavní mediální partner
Mediální partneři