Přesunout nahoru

Olomouc čeká další domácí zápas, na Hanou dorazí Akademici

Olomouc minulý týden v přestřelce padla s 4:7 UK Hockey Prague. O týden později bude mít šanci na domácím ledě bodovat proti plzeňským Akademikům. Olomouc se v letošní sezóně zatím hledá, zato jejich nadcházející soupeř se veze na vítězné vlně. Plzeň zvítězila ve všech třech odehraných duelech. Zastaví Olomouc sebevědomé Západočechy?

HC Univerzita Palackého v Olomouci

Olomouc má po čtyřech odehraných kolech Univerzitní ligy na kontě tři body, se kterými jí patří osmá příčka tabulky, na které si drží tříbodový náskok na deváté Riders, se sedmou Ostravou má stejný bodový zisk, avšak Slezané mají výhodu zápasu k dobru.

V současnosti jediné tři body získali Hanáci v domácím zápase proti Riders, které těsně přetlačili 5:4. Další tři zápasy tým HC UP zvítězit nezvládl. V prvním kole prohrál vysoko s 2:9 Engineers Prague. Následně nestačil v Budějovicích na tamní Black Dogs 1:6 a v posledním zápase, který se odehrál minulý týden na uničovském ledě, padli Hanáci po přestřelce 4:7. 

V individuálních statistikách se v dresu domácích daří útočníkovi Filipovi Paličkovi, který ve čtyřech zápase posbíral 6 (4+2) kanadských bodů. S touto statistikou je Palička čtvrým nejproduktivnějším hráčem Univerzitní ligy. Boduje i forvard Michal Šembera, jenž si ve stejném počtu zápasů připsal 4 (1+3) kanadské body. V zadních řadách se do individuálních statistik zatím nejvíce propsal tříbodový Jan Kropáč, který si 3 (1+2) body připsal ve dvou odehraných utkáních. 

V Olomouci dostali šanci představit se mezi třemi tyčemi hned tři maskovaní muži. Nejvíce zápasu však odchytal Lukáš Novotný, jehož procentuální úspěšnost čítá 80,52 % a jeho brankový průměr je 7,56 gólu na zápas.  Nejvíce se v olomouckém brankovišti dařilo jeho kolegovi Martinu Huzlíkovi, s nímž v zádech Univerzita Palackého zvítězila. Huzlíkova úspěšnost zásahů čítá 87,10 % a průměrně inkasuje čtyři góly na zápas. 

ZČU Akademici Plzeň

Akademici zatím odehráli jen tři utkání, ale zato ze všech tří odešli vítězně. Všechny zápasy navíc Plzeň odehrála před domácími fanoušky. V prvním utkání porazili BO Ostrava 4:2. Následně deklasovali Cavaliers 9:1 a uplynulou středu přetlačili i MUNI 3:2. Akademici mají nyní devět bodů a jsou na třetí příčce tabulky. S druhou MUNI mají stejný bodový zisk, a navíc mají zápas k dobru. Čtvrtí Engineers na ně ztrácí body tři a opět platí, že Plzeň má utkání k dobru. 

V individuálních statistikách Plzně drží prvenství forvard Marek Princl, který ve třech utkáních získal 8 (3+5) kanadských bodů. Hned za ním je rovněž útočník Vít Reitspies, který také naskočil do tří duelů a připsal si 7 (3+4) bodů. Princl je druhý v tabulce produktivity Univerzitní ligy, Reitspies třetí. 

Plzeňskou klec strážil ve všech třech utkáních Jonáš Štekr. Tým tedy přivedl ke třem výhrám a pyšní se i vysokou procentuální úspěšností 93,33 % a nízkým gólovým průměrem 1,67 gólu na zápas. 

Olomouc zatím v začátcích sezóny tápe, zato její nadcházející soupeř třikrát v řadě zvítězil. Podaří se HC UP narušit úspěšný začátek sezóny plzeňských Akademiků? Přijďte se podívat na univerzitní hokej na Zimní stadion do Uničova, kde v pondělí 24. října vyzve HC Univerzita Palackého v Olomouci tým ZČU Akademici Plzeň. Úvodní buly bude vhozeno v 17:00. 

Autor: Alena Ryšavá

Foto: Daniel Klement

Generální mediální partner
Hlavní mediální partner
Mediální partneři