čt 28. 3. 2024, 18:30
čt 28. 3. 2024, 19:15
po 1. 4. 2024, 18:30

Black Dogs doma znovu úspěšní, brněnským Cavaliers nedali šanci

Českobudějovičtí Black Dogs se podruhé v sezoně představili na domácím ledě v Hokejovém centru Pouzar. Proti VUT Cavaliers Brno neměli žádné problémy a přehráli je výsledkem 11:1.

Black Dogs začali sice trochu rozvážně, nicméně s průběhem první třetiny to byli oni, kdo útočil a zaměstnával soupeřova gólmana. První branku po úspěšné akci přidal Krcho, o chvíli později na něj navázal Tadeáš Pinkas a František Schwartz. Domácí se tedy ve 13. minutě dostali do tříbrankového vedení a nic nenasvědčovalo tomu, že by se stav utkání měl zvrátit na stranu VUT. V poslední minutě navíc domácí přidali další trefu a šlo se do kabin za stavu 4:0.

Začátek prostředního dějství znamenal pro diváka poměrně klidnější pasáž, alespoň co se vyložených šancí týče. Další úspěšné trefy jsme viděli až s blížícím se koncem druhé dvacetiminutovky. Matouš Masopust nejprve upravil na výrazných 5:0 a tentýž hráč po dobré akci domácích skóroval následně i podruhé. Trefa Pernického za Cavaliers už spíše jen skóre esteticky upravila na 6:1.

Jestliže druhá třetina ze začátku nenabídla přílši šancí, to poslední rozhodně ano. A to rovnou těch gólových. Českobudějovický tým totiž úspěšně navyšoval své vedení a proměnil zápas v exhibici. O to se postaral František Schwartz, kteréme se podařilo zkompletovat hattrick dvěma slepenými trefami. A o stejný počin se postaral také Matouš Masopust. Mezi nimi se stihl trefit podruhé i Tadeáš Pinkas. Black Dogs tak doma zvládli i druhý zápas, dobrý výkon předvedl také jejich brankář Dominik Ludvík, který pochytal 27 střel.

Fakta zápasu:

Branky a nahrávky: 8. Krcho (Vochozka), 13. Pinkas (Hubáček, Kubeš), 13. Schwartz (Masopust, Kaisler), 20. Pinkas, 37. Masopust (Kaisler), 38. Masopust (Janoch), 42. Schwartz (Pinkas, Jinoch), 44. Masopust (Vochozka, Krcho), 45. Pinkas (Prášek, Grauer), 50. Masopust (Krcho, Vochozka), 54. Masopust (Svoboda, Kubeš) – 39. Pernický (Kaukič). Střely na branku: 33:28.

Black Dogs: Ludvík - Kubeš, Hubáček, Š. Masopust, Hrůša, Bouška, Grauer, Svoboda, Pinkas, M. Masopust, Vochozka, Kaisler, Kronus, Šafář, Janoch, ANderle, Schwartz, Krcho, Prášek.

Cavaliers: Vašátko (Martinčík) - T. Pernický, Cekr, Orsech, Pejkovič, L. Pernický, Jančí, Lašák - Plitko, Malý, Uhlíř, Rogožník, Charvát, Kavan, Šišma, Ďuriš, Pöschl, Kaukič, Balát.