so 16. 3. 2024, 17:30
čt 28. 3. 2024, 19:15
po 1. 4. 2024, 18:30
BDB

Medvědi chtějí prodloužit pardubickou sérii porážek

Do Brna zavítají hokejisté z města perníku. Souboj domácí Masaryčky proti pardubickým Riders odstartuje už dnes v 19:30 ve Sportcentru Lužánky.

Celé utkání se ponese v duchu Erasmu. A tribuna bude vskutku mezinárodní, klub HC MUNI totiž očekává hojnou účast zahraničních studentů. Fanoušci se mohou těšit i na speciální program, který vznikl ve spolupráci s organizací ESN (Erasmus Student Network). Kromě toho bude, již tradičně, prvních sto piv pro diváky zdarma. Vstupenky na zápas rychle mizí, poslední volná místa můžete chytit ZDE.

Bilance z minulé sezony je vyrovnaná. Když hrála doma Masaryčka, porazila Pardubice 3:1. Po otočení rolí se opět radoval domácí tým, tentokrát v poměru 5:3. Favoritem současného zápasu by tak mělo být domácí mužstvo. Hokejisty HC MUNI však staví do role favoritů i jiné ukazatele.

Masaryčce to letos šlape. V prvních třech duelech nepoznala hořkost porážky. První ztráta bodů přišla až minulý týden, kdy hokejisté HC MUNI těsně podlehli domácí Plzni v poměru 3:2. Medvědi se proto drží v horní polovině ligové tabulky.

Naopak Pardubice zažívají mizerný start do sezony. Bez zisku bodu se krčí na chvostu tabulky, za nimi zůstává pouze VUT, které má ještě o porážku více. Hokejisté Riders dokázali letos vstřelit pouhých šest branek, mají tak o tři trefy méně než samotný Pavel Tomaník. Kapitán Masaryčky je s devíti přesnými zásahy jednoznačně nejlepším střelcem soutěže a svou produktivitu bude chtít určitě potvrdit i v tomto duelu.

Skvělá čísla vykazuje obranná dvojice Patrik Vašíček a Jan Gonos. První jmenovaný je se šesti kanadskými body nejproduktivnějším obráncem soutěže. Druhý je se třemi góly nejlepší střelec mezi ligovými beky. V týmu HC MUNI najdeme i nejlepšího nahrávače soutěže – Jana Hasoně, který má na svém kontě šest asistencí. Masaryčka se může spolehnout také na vyrovnané výkony obou brankářů, David Holub i Filip Král mají úspěšnost zásahů přes 92 %. Na straně Pardubic budou pro obranu domácích největší hrozbou Martin Maťátko a Marek Landman, kteří dohromady nastřádali sedm kanadských bodů.