ENG
po 1. 4. 2024, 18:30
BDB

Jasná záležitost a konečně výhra doma! Black Dogs přestříleli MUNI

Black Dogs Budweis si na domácím ledě po dvou prohrách spravili chuť. Brněnské MUNI nedali příliš šancí a po zásluze a výsledku 6:1 zapsali tři body.

Domáci sice vstoupili do zápasu poměrně aktivně, nicméně ve třetí minutě je sudí poprvé poslal do oslabení. To ale přečkali a následně navázali na aktivitu z úvodních minut. Ta vyvrcholila první brankou. V osmé minutě se do dobré pozice dostal Matouš Masopust a nezaváhal. Následně měli domácí navrch, přesto se do útoka vydávali také brněnští hosté. Marek Dvořák v domácí brance ale v prvních dvaceti minutách neinkasoval. Naopak jeho spoluhráči v útoku ještě přidali druhou trefu - O ni sepřed odchodem do kabin postaral Tomáš Vochozka.

Následný nástup do prostředního dějství vyšel Black Dogs skvěle. Stačilo totiž pouhých čtrnáct sekund a bylo to o tři branky. MUNI se tak výrazně vzdálila vidina tří bodů. Nicméně do hry moravský celek vrátil Tadeáš Jakubec, když z dobré pozice upravil na 1:3 z pohledu jeho týmu. Svěřenci trenérů Oulíka a Irry ale záhy zareagovali několika přesnými údery. Podruhé v zápase se trefil Matouš Masopust, o přesné trefy se pak postarali také Vojtěch Krcho a Jiří Kubeš.

Poslední třetina už nenabídlo příliš pestrou podívanou. Domácí se sice v útoku snažili, nicméně pětibrankové vedení zůstalo nezměneno. Na opačné straně se především v úvodu periody párkrát zapotil Marek Dvořák, všechny zbylé střelecké pokusy MUNI ale udržel a nepropustil za svá záda. A i ve zbytku utkání následně dominovali Jihočeši. Po dvou domácích nezdarech tak Black Dogs mohli se svými fanoušky oslavit cenné tři body do tabulky.

Statistiky zápasu:

Branky a nahrávky: 8. Masopust (Šafář), 19. Vochozka (Kronus), 21. Masopust (Krcho), 27. Masopust (Krcho, Janoch), 29. Krcho (Masopust), 30. Kubeš (Kaisler, Krtek) – 26. Jakubec (Voříšek, Gonos)

Black Dogs Budweis: Marek Dvořák (Ludvík) – Dudáček, Krtek, Hubáček, Grauer, Svoboda (C), Kubeš (A) – Matěj Dvořák, Kronus, Přívozník – Kaisler, Janoch, Šafář – Rolínek, Schwartz, Masopust – Krcho, Vochozka, Pinkas. Trenér: David Oulík.

HC MUNI: Holub (29. Koval) – Gonos, Bláha, Bazala, Prokopec, Uhříček – Gergel, Jakubec (A), Tomaník (C) – Mokrohajský, Staněk, Háněl – Malenovský, Drlík, Voříšek – Bartkovský. Trenér: Jiří Čtvrtníček.

Rozhodčí: Šperl – Rubáš, Tvrdík. Diváci: 52. Střely na branku: 49:16.