čt 28. 3. 2024, 18:30
čt 28. 3. 2024, 19:15
po 1. 4. 2024, 18:30

TOP ZÁPAS SEMESTRU je tady. Riders přivítají Olomouc

Před měsícem oznámili Riders speciální zápas. Utkání 11. kola ULLH proti Olomouci pojmenovali jako TOP ZÁPAS SEMESTRU a chtějí tak vybudovat novou tradici v životě nejenom studentů Univerzity Pardubice. Zápas proti Olomouci bude také bojem o playoff, právě hosté se aktuálně nachází na poslední možné příčce, která zaručuje místo ve vyřazovacích bojích. V případě vítězství Riders se na 8. místo posunou právě Pardubáci.

Riders Univerzita Pardubice

Pardubice mají co napravovat. V posledním kole podlehly na vlastním ledě UK Hockey Prague 10:1, když v hororové 3. třetině inkasovaly hned 7 branek. „Dvě třetiny jsme se soupeřem vydrželi hrát, v poslední třetině jsme dostali hrozně moc zbytečných gólů“, zhodnotil utkání útočník Josef Hejný.

Teď se ale očekává úplně jiný průběh zápasu. Riders se poctivě na zápas připravují a jsou nažhaveni získat všechny body a přeskočit svého soupeře v tabulce. „Musíme se na pondělí poctivě připravit, s Olomoucí už jsme letos 2x hráli a víme co od nich čekat“, vyhlíží TOP ZÁPAS SEMESTRU Hejný.

V ochozech se očekává rekordní návštěva, která kdy na utkání Riders zavítala. Chystají se doprovodné akce a na utkání dorazí i početné zastoupení vedení Univerzity Pardubice. Riders tento zápas chtějí za každou cenu urvat na svou stranu.

HC Univerzita Palackého v Olomouci

Hanáci se aktuálně nacházejí na 8. pozici, která je poslední zaručující účast v playoff. Své poslední utkání sehráli 21. listopadu, kdy na svém ledě porazili BO Ostrava 4:2. Marodka v týmu způsobila odložení zápasu na ledě Engineers Prague, takže Olomoučané měli v uplynulém týdnu volno.

Nejproduktivnějším hráčem v dresu Olomouce je Filip Palička se 7 body za 3 góly a 4 přihrávky. Brankoviště hájí Marek Huzlík s úspěšností zásahů 90 %.

Vzájemní zápasy

Týmy se utkají už po 8., Riders proti UPOLu zahájili v září 2020 své působení na poli Univerzitního hokeje. Celky se v této sezoně utkaly už 2x, nejprve v Tipsport UNI Cupu zvítězili Riders 6:2, poté ve 2. kole ULLH získaly všechny body hráči Olomouce po vítězství 5:4. Zajímavostí je téměř totožné skóre obou celků. Domácí mají poměr vstřelených a obdržených branek 23:48. hosté 24:48.

Vstupenky, vstup na utkání

Utkání se odehraje v pondělí 5. prosince v 19:00 v Enteria areně (Sukova tř. 1735, Pardubice). Vstup je hlavním vchodem. Vstupenky na zápas zakoupíte online, s využitím kódů hráče získáte slevu 15 %. Elektronickou vstupenku stačí mít připravenou v telefonu. Prosíme fanoušky, aby na utkání dorazili 30 minut předem. Po zápase následuje afterparty v Atrium paláci Pardubice.