Přesunout nahoru

Prosinec a BO Ostrava

ULLH má za sebou již všechny prosincová utkání, jak vypadal tento měsíc pohledem BO Ostrava?

Prosinec si ostravský univerzitní hokejový tým rozhodně nedá. Nejen že divákům nepředvedli očekávanou hru, navíc ze tří utkání ukořistili pouhopouhý jeden bod a v tabulce se tak nepohnuli. Naštěstí pro Ostravu se však neposunuli v tabulce ani hůř. Všechna tři utkání byla navíc domácí. 

První prohra přišla 5.12., kdy do Ostravy dojel loňský mistr z Prahy. Ostrava sice vedla 1:0 a později 2:1, nicméně pražanům se v obou případech podařilo srovnat. Závěr pak ostravští nezvládli a hráči UK Hockey Prague tak zvítězili poměrem 5:2. 

Přesně o týden později, konkrétně tedy 12.12. do Ostravy zamířil tým Pardubic. Přestože si Ostrava na tohoto soupeře věřila a hráči utkání vnímali jako povinnou výhru, po gólové přestřelce o vítězi rozhodlo až prodloužení. V něm byli šťastnější pardubičtí studenti a bod navíc si po výhře 7:6pp odvezli právě oni. 

Chuť si ostravané chtěli napravit v rámci vánočního zápasu proti Českým Budějovicím. Ten proti sobě týmy sehrály 21.12. Přestože úvodní minuty Ostravy nebyly vůbec špatné, vstřelený gól Ostrava zaznamenala až ve třetí třetině. To už bohužel bylo pozdě a hráči Budějovic si v pohodě dokázali vítězství pohlídat. 

Pozitivní na prosinci z pohledu BO Ostrava je fakt, že v každém utkání dokázali vstřelit alespoň dva góly. Jak v říjnu, tak i v listopadu totiž narazili na soupeře, jemuž branku nedokázali během základní hrací doby vstřelit. Dále se na domácí utkání podařilo nalákat větší množství fanoušků, kterým sice hráči nepředvedli to nejlepší z nich, nicméně i tak jim za podporu děkují.

Nicméně i tak jde o velice slabý měsíc, který tým určitě plánoval odehrát jinak a nezbývá tak doufat, že se z konce roku dokáže tým poučit a nabudit na měsíce další. První zápas v novém roce odehrají hráči ostravských univerzit 9.1., a to na půdě soupeře z posledního utkání, tým totiž poputuje k Black Dogs Budweis. Domácí utkání pak sehrají až koncem ledna, konkrétně 23.1. s Ústí nad Labem, odkud se hráči letos vraceli jako vítězové souboje dobyvatelů.


Generální mediální partner
Hlavní mediální partner
Mediální partneři