po 1. 4. 2024, 18:30

Engineers si smlsli nad Plzní, vyhráli vysoko 7:1

Konec prosincového týdne zakončil duel mezi Prahou a Plzní. Inženýři potvrdili roli favorita a své protivníky nenechali příliš vyniknout. Po výhře o šest branek se tak zasloužili o zisk tří bodů do tabulky.

Engineers Prague - Akademici Plzeň 7:1 (2:1, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 4. Káník (Chlouba, Kulich), 11. Chlouba (Josefus, Kulich), 22. Fabínek (Kolář, Suda), 25. Janata (Veber), 50. Fabiánek (Kolář, Suda), 52. Vopat (Veber, Kulich), 57. Josefus (Suda) – 19. Váchal

Inženýři nenechali nic náhodě a už od čtvrté minuty se ocitli ve vedení 1:0, o které se postaral Káník. Výraznými tvářemi byli v nedělním duelu hlavně druholigoví hokejisté, jenž se podíleli na hodně brankách svého týmu. V devatenácté minutě se utrhli ve vlastním oslabení Plzeňští, jimž se podařilo skórovat a snížili tak na 1:2. Od té doby se ale už gólově nevyjádřili a Engineers zužitkovali dalších pět příležitostí. Po základní hrací době svítil na časomíře stav 7:1, což znamená osmé vítězství Pražanů, Plzeň naopak zůstává předposlední.