čt 28. 3. 2024, 18:30
čt 28. 3. 2024, 19:15
po 1. 4. 2024, 18:30

Praha skalpovala Masaryčku, Engineers vyloupili Plzeň

Od půl deváté večer se hrály dva zápasy Univerzitní ligy ledního hokeje, během kterých se o překvapení postarali hokejisté UK Hockey Prague. Inženýři potvrdili roli favorita v Plzni, kde vyhráli o pět gólů.

UK Hockey Prague - HC Masaryk University 4:3sn (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Piovarči (Hrivnak), 18. Dlabola (Čmejla, Duben), 40. Hrivnak (Duben, Piovarči), rozh. náj. Bořík – 6. Polesný (Bustin, Tomaník), 30. Bustin (Pavel, Heža), 53. Čtvrtníček (Račický, Kučera)

Hráči UK Hockey Prague vstoupili do zápasu proti Masaryčce velmi aktivně, když už ve druhé minutě vedli 1:0. Byli to právě domácí, kteří vždy odskočili do vedení a Brno si muselo poradit s dotahováním skóre. To se jim povedlo a o finální vyrovnání se postaral sedm minut před koncem třetího dějství Čtvrtníček. Ten poslal zápas do prodloužení a jelikož se nerozhodlo ani v nastaveném čase, přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich se v sedmé sérii ujal pokus Boříka.

Akademici Plzeň - Engineers Prague 1:6 (0:3, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 59. Faschingbauer (Strmiska, Kučera) – 6. Kolář (Suda), 10. Fabiánek (Klement, Kolář), 18. Kulich (Najman, Sekerka), 22. Kolář (Fabiánek, Raiterman), 35. Suda (Sekerka, Ujfaluši), 57. Klement (Sekerka, Janata)

Akademici mohli zaskočit Engineers, avšak v tomto zápase na body nedosáhli. Pražané si už během prvních dvaceti minut vytvořili třígólový náskok, z nějž mohli těžit do zbytku duelu. Inženýři vedli už 6:0, vypadalo to dokonce na čisté konto brankáře Příhody, jenže v poslední minutě zneškodnil štít pražského gólmana Faschingbauer. Tři asistence si připsal Sekerka, bilancí 2+1 se blýskl Kolář.