čt 28. 3. 2024, 18:30
čt 28. 3. 2024, 19:15
po 1. 4. 2024, 18:30

Medvědi porazili úřadující šampiony 6:3. Rozhodla druhá třetina

Druhé kolo univerzitní ligy nabídlo souboj dvou nejlepších celků uplynulé sezony. Engineers Prague na svém ledě přivítali hokejisty brněnské Masaryčky. Zpočátku vyrovnaný zápas zvrátili Brňané ve svůj prospěch ve druhé dvacetiminutovce, ve které soupeři nasázeli čtyři branky a žádnou neinkasovali. Ve třetí třetině již Pražané utkání zdramatizovat nedokázali – konečné skóre 3:6.

Zápas začal v solidním tempu, obě mužstva vstoupila do utkání aktivně. Hned ve čtvrté minutě rozhodčí vyloučil domácího útočníka Bečváře, který hákoval unikajícího soupeře. Přesto hostující medvědi nedokázali během první pětiminutovky vystřelit na bránu. Krátce po uplynutí Bečvářova trestu otevřel skóre střelou od modré hostující Štěpán Kučera. Asistoval nováček Róbert Mokrohájský (více si o něm můžete přečíst zde).  Střelec Kučera se nedlouho poté provinil faulem a zamířil na trestnou lavici. Inženýři nabídnuté příležitosti využili. Po pár vteřinách hry v početní výhodě vystřelil od modré Tomáš Klement, jehož pokus dopravil do sítě dorážející Jakub Káník. Zbytek třetiny přinesl šance na obou stranách, lehce navrch měli hosté, ale stav utkání zůstal neměnný. Po první třetině 1:1.

Medvědi třetinu ovládli čtyřmi góly

Hokejisté Masarykovy univerzity přišli na led opožděně, proto inkasovali dvouminutový trest. Oslabení zvládli úspěšně, svými zásahy medvědy podržel brankář Filip Král. Další průběh třetiny už režírovali hosté, kteří měli více ze hry. Svůj tlak hráči HC MUNI přetavili v gól až po polovině utkání. Ve 31. minutě vstřelil branku Vojtěch Kadlic, který zpoza brány nastřelil záda domácího gólmana a od nich se kotouč odrazil do sítě. Zbytečný krosček pak pár vteřin po odpískání předvedl v útočném pásmu Horský a poslal domácí do čtyř. Masaryčka neváhala a nabídnuté šance využila. Na 3:1 zvýšil Filip Vomočil. V závěru druhé dvacetiminutovky se nejprve ve 38. minutě trefil Tomáš Račický a výborný výkon medvědů v této třetině stvrdil v poslední minutě kapitán Matej Florek. Hosté tak odskočili na rozdíl čtyř branek a po druhé části hry vedli 5:1.

Změna bránkáře nepomohla

Inženýři na začátku třetí třetiny vystřídali brankáře, do hry naskočil Josef Havel. První minuty přinesly šance na obou stranách, gól však nepadl. Až v 51. minutě snížil na 2:5 tvrdou střelou Vojtěch Matějka. Vstřelená branka domácí nabudila a nebyli daleko od dalšího snížení. Lukáš Prouza však zahrál vysokou holí, čímž soupeři způsobil krvavé zranění a obdržel čtyřminutový trest. Krátce poté navíc hokejisté HC MUNI získali výhodu trestného střílení. Tomáš Račický ale trefil jenom beton domácího gólmana. V 55. minutě zvýšil náskok medvědů v přesilovce David Polesný. Marek Klement sice ještě dokázal snížit ve vlastním oslabení, ale další gól již Pražané nepřidali.

Po skvělé druhé třetině dnes zvítězili hráči HC MUNI nad hokejisty Engineers Prague v poměru 6:3. Po cenném skalpu loňských mistrů drží medvědi po dvou kolech stoprocentní bilanci. Držíme palce do dalších zápasů!

Branky a nahrávky: 8. Káník (Bečvář, Klement), 51. Matějka, 57. Klement (Matějka, Žáček) – 6. Kučera (Mokrohajský), 31. Kadlic (Račický, Jakubec), 33. Vomočil (Kadlic), 38. Račický (Mokrohajský, Florek), 40. Florek (Kadlic, Grygera), 55. Polesný (Kučera, Kadlic)

Engineers Prague: Maštalířský (41. Havel) – Žáček, Spurný, Klement, Raiterman, Horský, Vobořil (A), Janásek (C), Zmeškal – Blažek, Březina, Suda (A), Fabiánek, Bečvář, Matějka, Burda, Prouza, Kadlec, Hofrichter, Adamec, Vanát.

HC MUNI: Král (Tichon) – Gonos, Bláha, Háněl, Věžník, Grygera, Polesný (A), Kučera – Kadlic, Florek (C), Mokrohajský, Vomočil, Voříšek, Svatuška, Jakubec, Matov, Štrauch, Říčka, Tomaník, Biolek (A), Račický.

Rozhodčí: Velčovský – Teršíp, Svobodová