Přesunout nahoru

Letošní sezóna Univerzitní ligy ledního hokeje byla ukončena

Na nedělní konferenci České asociace univerzitního hokeje, kterého se on-line formou účastnili zástupci všech 10 týmů, formálně padlo očekávatelné rozhodnutí o ukončení letošní sezóny.

Z důvodu omezení vnitřního sportování, jehož povolení je stále v nedohlednu, nebude možné realizovat ani plánované alternativní způsoby odehrání zkrácené sezóny formou turnajů nebo alespoň samostatného play off. Proto se kluby jednomyslně rozhodli letošní ročník Univerzitní ligy ledního hokeje ukončit a veškerou energii soustředit na přípravu sezóny 2021/2022.

„Chceme poděkovat všem našim partnerům a podporovatelům za jejich přízeň, a to jak před sezónou i v době kdy už jsme hrát nemohli. Věříme, že nám i nadále zůstanou nakloněni a ve třetí sezóně budeme již bez omezení moci ukázat potenciál a sílu univerzitního hokeje“ uvedl ředitel soutěže Ondřej Šebek.

Po úspěšném prvním ročníku, ve kterém byla odehrána celá základní část a z důvodu vládních omezení bylo zrušeno pouze play off, byl program univerzitní ligy rozšířen o přípravný turnaj Tipsport Uni Cup. V letních měsících tak bylo odehráno 15 kvalitních zápasů a jeho vítězi se stali budějovičtí Black Dogs. Epidemiologická situace však dovolila odehrát pouze dvě soutěžní kola a vítěz letošního ročníku ligové soutěže nebude určen.

„Naše velké díky patří nejen partnerům, ale i všem hráčům a členům vedení týmů, kteří vložili do přípravy minulé sezóny plno prostředků, sil a času, který z důvodů vyšší moci nebylo možné smysluplně využít. Chci věřit, že těžká covidová doba nás nezlomila a s velikou chutí a optimismem se pouštíme do příprav příští sezóny, ve které bychom už opravdu, krásný a dosud nikde neprezentovaný, Pohár Jana Palacha, chtěli předat vítězi play off.“ řekl předseda České asociace univerzitního hokeje Tomáš Hlaváč.

Vzhledem k dlouhé absenci přípravy na ledě, budou kluby připraveny zahájit trénink a přípravu na sezónu Univerzitní ligy ledního hokeje 2021/2022 ihned jak to vládní opatření a pravidla nastavená jednotlivými univerzitami umožní. Dlouhodobé soutěži i letos bude předcházet letní turnaj Tipsport Uni Cup.